WordPress Hueman Teması Yazı Rengini Siyah Yapmak

Hueman teması ücretsiz WordPress temaları içinde en kullanışlı ve özellikli temalardan biridir. Ne kadar başka temalara baksam da bir türlü beğenemeyip uzun zamandan beri kullandığım Hueman teması ile blogumu sürdürmeye karar verdim. Hueman teması genel olarak oldukça hoşuma gitse de hiç hoşlanmadığım bir özelliği vardı. Blog yazılarında ve özet kısmında kullanılan yazının grimsi olması okunabilirliği etkiliyordu. Siyah-Beyaz yerine grimsi bir yazı kullanmak gözü yormasa da okunabilirlik açısından daha keskin bir tonun olması kanısındayım. O yüzden bu yazı rengini siyah yaparak işe başlayayım dedim. Fakat tema ayarlarında yazı rengini ayarlayacak herhangi bir seçenek olmadığı için internette araştırarak bunun çözümünü bulmaya çalıştım. Çoğu başlıkta bulamadığım bu bilgiyi sizin de kolay kolay bulamayacağınızı düşünerek sizlerle paylaşıyorum.

 Admin Panel > Appearance > Customize > Advanced Options > Additional CSS field Kısmına Giriyoruz ve şu kodu yapıştırıyoruz.

p {
color: black;
}

 

Blogu yayınladığımızda artık yazıların karardığını fark edeceksiniz. 🙂

Kaynak:
https://wordpress.org/support/topic/change-post-font-color-2/

Kapak Resmi:
https://i0.wp.com/themes.svn.wordpress.org/hueman/3.4.1/screenshot.png?w=1142&strip=all

Gökhan Dökmetaş

Bilgi Teknolojileri Uzmanı

You may also like...

2 Responses

  1. Gürdal dedi ki:

    Çok Teşekkürler, böyle bilgileri arasak bulamayız ama sizin duyarlılığınız takdire şayan. Ne zamandır içimde ukte olan sorunumu sayenize çözdüm. Teşekkürler

  2. Anonim dedi ki:

    Tşk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.